SlovenskySlovensky EnglishEnglish
    www.slovensky-raj.sk     www.srnap.sk     www.slovakparadise.sk     www.slovakparadise.info
všeobecné informácie
o Slovenskom raji
mapy, trasy, vysvetlivky
turistický sprievodca
penzióny, chaty
ubytovanie
kontakty, dokumentácia
informačné centrum
wallpapers
fotogaléria
úvod
Geomorfologické objekty
Doliny
Jaskyne
Kopce a sedlá
Planiny, poľany, lúky
Potoky a rieky
Rokliny a kaňony
Skalné útvary
Vodné plochy
Ostatné

Chránené územia
Prírodné rezervácie
Národné prírodné rezervácie
Prírodné pamiatky
Národné prírodné pamiatky
Chránený areál

Civilizácia
Mestá a obce
Turistické centrá

DISKUSNÉ FÓRUM

NOVINY SLOVENSKÉHO RAJA

NAJ V SLOVENSKOM RAJI

Turistický sprievodca

Pripravili sme pre vás turistické trasy pre vašu dovolenku. Usporiadali sme ich podľa východiska, v ktorom sa nachádzate.


Východisko Vernár
Obec Vernár leží v západnej časti Slovenského raja, jej katastrálne územie vytvára hranice NP. Poloha obce umožňuje množstvo turistických trás rôznej obtiažnosti do okrajových, ale aj centrálnych častí Slovenského raja, ako aj Nízkych Tatier.

Východisko Podlesok
Turistické centrum Podlesok je významným strediskom cestovného ruchu v každom ročnom období. Leží v západnej časti Slovenského raja v doline Veľkej Bielej vody, pri jej ústi do Hornádu. Jeho poloha umožňuje množstvo túr do centrálnej a severozápadnej časti Slovenského raja. Na Podlesku je veľa možnosti rekreácie, športu a oddychu.

Východisko Čingov
Významné turistické centrum Čingov leží na severe Slovenského raja, v kotlinovitom rozšírení rieky Hornád. Poskytuje množstvo zaujímavých turistických trás rôznej obtiažnosti do najpríťažlivejších častí centrálnej a severnej časti NP.

Východisko Kláštorisko
Turistické centrum Kláštorisko leží ako jediné turistické centrum vo vnútri NP, rozprestiera sa na rozsiahlej planine, hovorí sa mu tiež „srdce Slovenského raja". Jeho poloha ho predurčuje na turistické trasy v centrálnej časti tohto územia.

Východisko Dedinky
Obec Dedinky leží na brehoch vodnej nádrže Palcmanská Maša v doline rieky Hnilec pod južnými svahmi planiny Geravy a jej výbežku Gačovská skala. Poskytuje množstvo turistických trás do južných partií Slovenského raja.

Východisko Dobšinská ľadová jaskyňa
Osada Dobšinská ľadová jaskyňa leží pri svetoznámej jaskyni rovnakého mena na hornom toku Hnilca. Poskytuje turistické trasy do južnej časti Slovenského raja a východnej časti Nízkych Tatier.

Mototuristika
Vlastné územie Slovenského raja je pre mototuristov neprístupné. Strediska a zariadenia cestovného ruchu sa nachádzajú na obvode územia, ktorým vedie verejná komunikácia spájajúca navzájom tieto strediská a vytvárajúca tak obvodový okruh. Všetky ostatné komunikácie smerujúce dovnútra oblasti sú účelové a pre voľný cestovný ruch neprístupné.

Náučné chodníky
Značené turistické chodníky prechadzajúce územím Slovenského raja v miestach, ktoré majú vysoký krajinársky, estetický a prírodovedný charakter. Tieto náučné chodníky sú obohatené o množstvo informačných tabúľ, ktoré informujú o rastlinstve, živočístve, chranených územiach, geologickom zložení, ochrane prírody, historií územia a prírodných pomeroch Slovenského raja.

Cykloturistika
Slovenský raj má so svojou hustou sieťou asfaltových, lesných a poľných ciest mimoriadne priaznivé podmienky pre tento spôsob turizmu.PRIHLÁSENIE | úvod | kontakt | mapa stránky |
mKs © 2005 - 2023 Všetky práva vyhradené!